CONTACTINFO ALLE PAROCHIES DEKENAAT ZOTTEGEM          

 

 
 
 
 

CONTACTINFO PAROCHIE ZOTTEGEM

 
 
 
 
Tekst vergroten

RESTAURATIE BEELD VAN DE H. PAULUS VAN TARSUS (met zwaard)
POLYCHROMIE OP HOUT, ANONIEM, 17DE EEUW

Onze parochiekerk is toegewijd aan de Heilige apostel Paulus en zijn bekering. Een prachtig eikenhouten 17de eeuws beeld van Sint-Paulus wordt bewaard in onze kerk. Het was in zéér slechte toestand. In opdracht van E.H. Deken en de Kerkfabriek werd het beeld door de firma Weissenborn-Richardson gerestaureerd. Er werd geopteerd voor een zogenaamde 'zachte restauratie'; niet de schildering uit de 17de eeuw maar de kleuren uit de 19de eeuw werden geretoucheerd. Alle ontbrekende stukken werden toegevoegd, het beeld werd behandeld tegen houtworm en de kleuren werden opgefrist en aangevuld. Het gelaat, de handen en de voeten werden in de originele 17de eeuwse kleuren gezet. We mogen trots zijn op deze realisatie!
Onze kerk is een uniek kunstwerk en bevat ware kunstschatten. Laten wij ze koesteren en voor het nageslacht bewaren.
Op de foto een beeld voor en na de restauratie.

Facebook
comments
  • Facebook: dekenaat.zottegem
  • Google+: 117476802429354614023
  • Twitter: Dekenaat
  • YouTube: dekenaatzottegem

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
 
 
 
 
 
 

 

We hebben 37 gasten en geen leden online


Powered by JS Network Solutions